Strona główna » Aktualności » Książeczka kontrolna dla “busiarzy” na terenie Francji – trzeba prowadzić rejestr wszystkich zleceń
Kategorie
Hity sklepowe
1
HitPapier do tachografów cyfrowych

Papier do tachografów cyfrowych30,00 zł brutto / szt.24,39 zł netto

HitSEGREGATOR NA WYKRESÓWKI - 4 SZPULE

SEGREGATOR NA WYKRESÓWKI - 4 SZPULE40,00 zł brutto / szt.32,52 zł netto

HitTachoTimer.3 (29 lub 58 sek jazdy jako odpoczynek) 2 w 1

TachoTimer.3 (29 lub 58 sek jazdy jako odpoczynek) 2 w 1380,00 zł brutto / szt.308,94 zł netto

Książeczka kontrolna dla “busiarzy” na terenie Francji – trzeba prowadzić rejestr wszystkich zleceń

Data dodania: 28-05-2018 Wyświetleń: 942


Francja wprowadziła nowe wymagania dla międzynarodowych przewoźników. Tym razem dotyczy ono wyłącznie tych firm, które eksploatują samochody ciężarowe o DMC do 3,5 tony, popularnie zwane “busami”.

Zgodnie z nowelizacją przepisów, wprowadzoną w miniony czwartek, firmy z branży lekkiego transportu muszą prowadzić indywidualne książeczki kontrolne dla każdego ze swoich kierowców. Należy w nich zapisywać harmonogram realizacji usług transportowych, wraz z godzinami pracy oraz czasem trwania przerw.

Szef każdej firmy ma podpisać się przy tym harmonogramie, konieczne będzie sporządzanie dziennych i miesięcznych podsumowań, a ponadto firma musi przechowywać wszystkie książeczki przez co najmniej pięć lat. Oznacza to więc mnóstwo dodatkowych formalności. Książeczki mają być dostępne na życzenie służb kontrolnych, na czele z inspekcją pracy.

A po co to wszystko? Dzięki książeczkom Francuzi będą mogli sprawdzić ruch każdego z pojazdów, doszukując się na przykład wykroczeń o charakterze socjalnym. W połączeniu z obowiązkiem posiadania przy sobie listów przewozowych, naprawdę ułatwi to kontrole. Można się też domyślać, że wprowadzenie dodatkowych obciążeń formalnych było celem samym w sobie. W końcu Francuzi nie od dziś próbują zniechęcić zagraniczne firmy do działania na ich rynku.

Pełne informacje na temat wypełniania książeczki, jej budowy oraz obowiązkowe zawartości znajdziecie na stronie internetowej organizacji “Transport i Logistyka Polska”. Zapraszam tutaj.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu