Strona główna » Tachografy cyfrowe
Kategorie
Hity sklepowe
1
HitPapier do tachografów cyfrowych

Papier do tachografów cyfrowych30,00 zł brutto / szt.24,39 zł netto

HitSEGREGATOR NA WYKRESÓWKI - 4 SZPULE

SEGREGATOR NA WYKRESÓWKI - 4 SZPULE40,00 zł brutto / szt.32,52 zł netto

HitTachoTimer.3 (29 lub 58 sek jazdy jako odpoczynek) 2 w 1

TachoTimer.3 (29 lub 58 sek jazdy jako odpoczynek) 2 w 1380,00 zł brutto / szt.308,94 zł netto

Tachografy cyfrowe

Od 1 października 2012r. w życie wchodzi Rozporządzenie Unijne 1266/2009, według którego wszystkie nowo zarejestrowane pojazdy o DMC powyżej 3,5 tony będą musiały być wyposażone w tachografy korzystające z dwóch niezależnych mierników prędkości. Nowe urządzenia mają poprawić bezpieczeństwo na drogach, gdyż dzięki nim ingerowanie w zapisy czasu pracy będzie teoretycznie niemożliwe.

 

 

Nowe tachografy cyfrowe - skrócą czas jazdy nawet do 40 minut na dobę

 

1 października 2011 r. weszły w życie nowe zasady rejestracji aktywności kierowcy za pomocą tachografu cyfrowego.  Rozporządzenie Komisji (UE) nr 1266/2009 z 16 grudnia 2009 r. wprowadza istotne nowe zasady rejestracji odpoczynku kierowcy poprzez zmianę załącznika IB do Rozporządzenia 3821/85.
Reguła jednej minuty pozwala od dnia 1 października 2011 r. w nowych tachografach cyfrowych stosować zasadę przeważającej aktywności. Jeżeli w danej minucie czas jazdy wyniesie od 1 do 29 sekund, to tachograf zarejestruje tą minutę jako odpoczynek. Natomiast, jeżeli zarówno jazda jak i postój trwać będą równo po 30 sekund, wówczas cała minuta zostanie przypisana do aktywności późniejszej, np. 30 sekund jazdy i 30 sekund postoju cała minuta rejestrowana jako jazda. Reasumując, reguła jednej minuty, od dawna pożądana, pozwoli zaoszczędzić czas jazdy od kilku do kilkudziesięciu minut na dobę. Problemem może okazać się wymiana oprogramowania w aktualnie posiadanych tachografach cyfrowych. Producenci póki co nie przewidują takiej możliwości. Nie ulega wątpliwości, że fabrycznie nowe tachografy od dnia 01.10.2011 będą posiadały nowe oprogramowanie uwzględniające zmianę przepisów. Testy nad wprowadzeniem aktualizacji do używanych tachografów trwają. Na dzień dzisiejszy zainteresowanym przewoźnikom pozostaje wymiana tachografu.

 

W przypadku zainteresowania takim tachografem, zakupem lub informacją techniczną proszę o kontakt:
Krzysztof Cieślak 
tel. 0-604-507-682 

k.cieslak@tachografy24.pl

 

 
 Tachografy cyfrowe

 

Wszystkie pojazdy ciężarowe zarejestrowane po raz pierwszy po 1 maja 2006 muszą być wyposażone w tachografy cyfrowe. Każdy właściciel nowego pojazdu ma 14 dni od zarejestrowania na wykonanie kalibracji tachografu cyfrowego w upoważnionych warsztatach. Najpopularniejszym tachografem cyfrowym montowanym w samochodach ciężarowych oraz autobusach jest tachograf produkcji Siemens VDO. W tachografie cyfrowym nie ma już wykresówek, wszystkie dane przechowywane są w pamięci tachografu oraz na karcie kierowcy. Kierowca ma możliwość sprawdzenia informacji znajdujących się w pamięci tachografu poprzez zrobienie wydruku na homologowanym papierze termicznym lub poprzez analizę danych przy pomocy specjalnego do tego celu oprogramowania. Kalibracja tachografu cyfrowego ważna jest 2 lata.

Przydatne pliki:

 Instrukcja obsługi - tachografu cyfrowego DTCO1381

 Rozporządzenie - pobieranie danych z tachografów cyfrowych

 Zaświadczenie o działalności


Karty Kierowców / Karty Przedsiębiorstwa

 

Dużo wcześniej przed zakupem pojazdu z tachografem cyfrowym zalecamy Państwu wystąpienie do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych z wnioskiem o wydanie odpowiednich kart upoważniających do używania tachografu cyfrowego. Mianowicie każdy kierowca który chce prowadzić pojazd z tachografem cyfrowym powinien wystąpić o kartę kierowcy, a każdy przedsiębiorca o kartę przedsiębiorstwa.

Zalogowanie karty przedsiębiorstwa w tachografie cyfrowym identyfikuje firmę i umożliwia:

  • Dostęp do wszystkich danych umieszczonych w tachografie związanych z naszą firmą w celu ich wyświetlenia, pobrania i drukowania.
  • Blokowanie  dostępu innej firmy do danych własnego przedsiębiorstwa.

 

Wszystkie informacje związane z wydaniem kart znajdą Państwo na stronie internetowej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych STC – System Tachografów Cyfrowych.
Czas oczekiwania na karty : 2-3 tygodnie

Usługi:

  • Kalibracja tachografów cyfrowych
  • Tachografy cyfrowe nowe i używane
  • Szkolenia z zakresu obsługi tachografu cyfrowego
  • Pobieranie, archiwizacja danych cyfrowych z tachografu oraz kart kierowców
  • Analiza danych cyfrowych pobranych z tachografu oraz karty kierowcy

Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu